• г. Харьков, ул. И.Камышева 16/12
ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 10:00-15:00

Кошик порожній!

Як правильно змушують розчин за допомогою бетономішалки

Як правильно змушують розчин за допомогою бетономішалки

19.10.2017

Будь-який будівельний розчин містить в собі три або чотири компоненти таких як: вода, пісок, цемент і щебінь, а також різні добавки. В основному якість бетоназавісіт від марки використовуваного цементу, що визначає його міцність. Але не всі початківці майстра знають, як правильно користуватися бетономішалкою для швидкого і якісного приготування бетону необхідної густоти і консістенціі.Давайте розглянемо, як правильно користуватися бетонозмішувачами різних типів і етапи проведення робіт.

Покрокова інструкція по замешиванию бетону

1.Установка бетономішалки. Необхідно встановити агрегат на рівну поверхню інакше можна отримати нерівномірно перемішаний розчин і бетон буде містити неприпустиму кількість грудок, а сама бетономішалка швидко вийде з ладу, так як знос лопатей (гвинта) бака буде нерівномірним. Так як часто знайти рівну основу на будівельному майданчику буває дуже складно, тому слід використовувати різні дошки або бруски для ущільнення нижньої частини пристрою. Для перевірки стійкості агрегату можна використовувати звичайний будівельний рівень, який допоможе перевірити рівність установки в двох площинах (довжині і ширині).

2. Правильна завантаження компонентів. Деякі вважають, що порядок завантаження сухих і сипучих компонентів не має значення, але для того щоб домогтися приготування якісного розчину необхідно дотримуватися деяких правил. Рекомендується засипати компоненти в такому порядку: цемент, пісок, щебінь (відсів, гравій) і вода. Це необхідно для того щоб з самого початку не подряпати забарвлену внутрішню поверхню бака гострими краями каменів, а також щоб всі сухі речовини виявилися разом, а потім вже змішувалися з водою одночасно.

3. При першій закладці необхідно збільшити кількість цементу приблизно на 10%, так як легкі сухі суміші швидко прилипнуть до поверхні лопатей і їх зміст в готовому бетоні істотно знизиться. Для того щоб уникнути налипання цементу і піску рекомендують змащувати лопаті машинним маслом.

4. Процес перемішування. Даний процес не є складним, але і тут є свої нюанси. Довго заважати розчин не можна, так як поступово вода з суміші почне випаровуватися, ступінь еластичності і якості готової суміші буде істотно знижуватися, і працювати з нею буде складно. Саме тому дуже важливо визначити середній час завершення замішування розчину. Зазвичай для якісного замісу досить пари хвилин, а потім необхідно взяти невелику частину розчину на лопату і перевірити його густоту. Також слід перевірити однорідність кольору, ступінь консистенції і жорсткість. Трохи бетону треба вилити в будівельну ємність, а потім лопатою зробити глибокі ребра і подивитися наскільки швидко вони розрівняти. Якщо ребра не порушили своє становище, то розчин вже готовий до використання.


Вивантаження розчину і очищення бетономішалки. Готовий розчин необхідно злити в приготовлену ємність, а не вивантажувати його по частинах з бака пристрою, для того щоб не створилися умови його швидкого розшарування, при якому важкі камені щебеню можуть осісти на дно і зіпсувати консистенцію суміші. Лопатою слід прибрати налиплий розчин зі стінок і лопатей барабана для того щоб в наступний заміс не були залишки попереднього. Після повного закінчення роботи бак бетономішалки слід ретельно вимити для запобігання застигання бетону, який потім буде дуже важко прибрати. Далі рекомендується перевірити всі деталі на наявність пошкоджень і при необхідності їх усунути.