• г. Харьков, ул. И.Камышева 16/12
ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 10:00-15:00

Кошик порожній!

Види бетономішалок і принцип їх дії

Види бетономішалок і принцип їх дії

19.10.2017

Будь-які будівельні роботи не обходяться без бетонозмішувачів. Велика розмаїтість даних пристроїв може викликати замішання навіть у досвідчених будівельників. Тому давайте розглянемо, які бувають бетономішалки, їх характеристики і принцип дії.

Залежно від способу замісу розчину бетономішалки діляться на:

гравітаційні;
Примусові.

Основним робочим елементом пристрою гравітаційного типу є змішувальний бак, в якому розташовані металеві лопаті, рівномірно перемішують розчин під час обертання барабана.

Агрегати примусового принципу роботи оснащені нерухомим баком з обертовими лопатями, що перемішують різні сухі і сипучі компоненти в однорідну консистенцію.Пристрої примусової дії дозволяють забезпечити кращу якість перемішування розчину, ніж гравітаційні. Такі агрегати використовуються на бетонних заводах в складі різних бетонних вузлових агрегатів і змішувальних блоків. Це великі бетонозмішувачі, які оптимально підходять для перемішування розчинів з компонентами дрібних фракцій.

Для індивідуального будівництва більше підійдуть бетономішалки гравітаційного типу. Це більш компактні, мобільні і надійні моделі, які не потребують великих фінансових витрат на їх експлуатацію і ремонт. Призначені для перемішування розчинів з великими фракціями до 40 мм і більше.

Бетономішалки за принципом дії і виду пристрою

Агрегати безперервної дії. Це потужні дорогі бетономішалки, призначені для щоденного використання при безперервному робочому циклі. Такі пристрої зазвичай використовуються на великих будівельних об'єктах, де заміс розчину відбувається цілодобово.

Агрегати періодичної дії. Такі пристрої не призначені для постійного використання, так як вони можуть швидко «втомлюватися». Найбільше вони підходять для зведення невеликих одноповерхових будинків, гаражів, дач або господарських будівель. Простота експлуатації і простота ремонту роблять їх незамінними в домашньому побуті.

За типом пристрою бетонозмішувачі поділяються на:

Ремінні (венцовие);
Редукторні.

 Пристрої редукторного типу оснащені окремими редукторами, встановленими в закритому корпусі, надійно захищає його від попадання різних сухих і сипучих компонентів. Це надійні агрегати, що володіють низьким рівнем шуму, але при цьому вони потребують дбайливого ставлення та дотримання всіх умов експлуатації виробника. При поломці редуктора відремонтувати його самостійно практично неможливо, а ремонт в сервісних центрах буде коштувати практично стільки ж, скільки і новий агрегат.

Ремінні бетономішалки в основі своїй конструкції мають бак, оперезаний колесом з зубами. Сталеві вінці вважаються найміцнішими і надійними, але зважаючи на складність їх виготовлення і високу вартість виробники віддають перевагу чавунним або пластиковим ремінним приводам.

Вибір бетономішалки за технічними параметрами

Розмір барабана. Для використання пристрою на об'єктах індивідуального будівництва оптимально підійдуть агрегати, об'ємом від 120 до 200 літрів. Тут необхідно враховувати, що приготовленого розчину буде на 30-40% менше зазначеного обсягу бака.

Потужність двигуна. Даний параметр визначатиме здатність пристрою якісно перемішувати розчини з компонентами великих фракцій. Потужний мотор не означає більшу приготування розчину, так як зазвичай спостерігається взаємозв'язок між розміром барабана і збільшенням потужності. Залежно від параметрів електромережі існують деякі обмеження використання бетономішалок на 380 Вольт.

Корпус бака. Незважаючи на високі характеристики металу з часом він все одно піддається корозії готуються рідким розчином на основі води. Тому товщина стали барабана не повинна бути менше 1,5-2 мм.